آیا نوع پوشش در جلسات حضوری و کسب وکار موثر است؟

آیا نوع پوشش در جلسات حضوری و کسب وکار موثر است؟

در زمانهای گذشته اگر به لباس مردم با دقت نگاه می‌کردید می‌توانستید جایگاه اجتماعی آنها را دریابید و لباس مشخصه جایگاه اجتماعی افراد بود. به تعبیر دیگر، هویت اجتماعی افراد بر لباس تنشان بود. در این شرایط تغییر چندانی در لباس‌ها مشاهده نمی‌شد. این رابطه اما اکنون تا حد زیادی تغییر کرده است. اینک به جای اینکه لباس کاملاً مظهر جایگاه اجتماعی افراد باشد شخصیت فرد را به نمایش می‌گذارد. کمتر موردی را می‌توان یافت که افراد در یک گروه اجتماعی یا قومی از لباسی همشکل تبعیت کنند یا از هر گونه تغییر در آن بترسند.

نحوه لباس پوشیدن ناشی از سبک زندگی از سنت‌ها هم استفاده می‌کند چون سنت‌ها هم یک انتخاب هستند در کنار سایر انتخاب‌ها.

لیکن همانگونه که اشاره شد در این مقاله قصد داریم بیشتر موضوع لباس و شخصیت فرد و بایدها و نبایدهای پوشش و تاثیر نوع پوشش در جلسات حضوری را در خصوص ( آقایان ) بیان کنیم.

کت و شلوار آقایان در جلسات رسمی مانند جلسات اداری، سمینارها، کنفرانس‌ها، میهمانی‌های اداری و دیدارهای رسمی باید مشخصات زیر را داشته باشد تا رسمی به حساب بیاید:

ü      هیچ کت تکی به درد هیچ مجلس رسمی نمی‌خورد. بنابراین در جلسات رسمی با کت تک ظاهر نشوید.

ü      رنگ کت و شلوار رسمی سرمه‌ای و پس از آن مشکی است. برای جلسات رسمی بهتر است هیچ رنگ دیگری استفاده نشود.

ü      در صورتی که تمایل به استفاده از کت و شلوار طرح‌دار دارید، خط‌های آن باید بسیار نازک باشد و خیلی جلب توجه نکند. کت شلوار مشکی با خط درشت سفید یا چهارخانه یک فاجعه محسوب می‌شود.

ü      زیر کت، پیراهن سفید یا آبی آسمانی بسیار کم رنگ ساده بپوشید و در صورتی که کت و شلوارتان خط‌دار است، پیراهن را حتما ساده انتخاب کنید و اگر کت و شلوار مشکی پوشیدید، صرفا از رنگ سفید برای پیراهن استفاده شود.

ü      هرگز زیر کت و شلوار خصوصا رسمی از پیراهن آستین کوتاه استفاده نکنید.

ü      اگر از کراوات استفاده می‌کنید با لباس رسمی از رنگ‌های شاد مانند قرمز، بنفش و… استفاده شود. هرچند کراوات کاملا مرتبط با سلیقه شما است، بعضا مقامات و سران کشورها، رنگ کراوات خود را از رنگ غالب پرچم کشور خود اقتباس می‌کنند.

ü      کمربند شما حتما باید چرمی، مشکی و ساده باشد با سگکی که جلب توجه نکند.

ü      شلوار شما باید فاقد هرگونه پیلی و چین باشد.

ü      جوراب کلا یک رنگ دارد آن هم مشکی. بقیه رنگ‌ها اصلا جوراب نیست. وقت خودتان را تلف نکنید.

ü      از کت‌های ۳دکمه هرگز در جلسات رسمی استفاده نکنید. در جلسات رسمی از کت‌های ۲دکمه و تک دکمه استفاده شود با اولویت دو دکمه.

ü      در هنگام نشستن، هر دو دکمه کت باز باشد.

ü      در هنگام ایستادن یا راه رفتن، صرفا دکمه بالایی کت (در کت‌های دو دکمه) یا دکمه کت تک بسته باشد و دکمه پایین کت‌های دو دکمه باز باشد.

ü      جیب‌های کت صرفا جهت تزئین است. در جیب‌های کنار هیچ چیزی نگذارید. بعضا در هنگام خرید درب این جیب‌ها دوخته شده است اصلا بازشان نکنید.

ü      در جیب‌های بغل کت چیزی نگذارید که در هنگام بستن دکمه کت برجستگی آن نمایان باشد.

ü      همیشه در جلسات رسمی کارت ویزیت و روان‌نویس یا خودنویس همراه داشته باشید.

ü      با خودکار معمولی در جلسات رسمی چیزی را امضا یا یادداشت نکنید.

ü      کاربرد ساعت دیگر صرفا نشان دادن زمان نیست. ساعت شما قدرت شما را نشان می‌دهد و جایگاه اجتماعی شما را. پس همواره ساعت خوب و روان‌نویس یا خودنویس مارک‌دار به همراه داشته باشید.

ü      هرگز تحت هیچ شرایطی استفاده از ادوکلن را فراموش نکنید، چراکه به آن شناخته می شوید.لذا نوع و بوی ادوکلن نیز بسیار مهم ودر نوع شناخت شخیت شما موثر است.

مطالب مشابه:  برای پختن یک املت خوشمزه، حداقل باید یک تخم‌مرغ شکست.

نکته مهم : گرچه کشور عزیز ما ایران از بیشینه تمدن و تاریخ بسیار کهنی برخورد دار است و فلاسفه ما همیشه معتقدند:

تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

اما با پیشرفت تکنولوژی های رفتاری امروز شخصیت شناسی از روی انتخاب های فردی علمی منحصر به فرد است و انتخاب هر لحظه شما در هر موضوع و شرایط صرفنظر از اجبار و الزامات که گاهی وجود دارد ولی در برآیند زمانی نشان دهنده شخصیت و هویت شخصیتی شماست.

هویت های شخصیتی گاها میتواند تابع قومیت، سلیقه، فرهنگ خانوادگی باشد اما همیشه آموزش و دانستن نحوه انتخاب صحیح می تواند بر آنها غالب شده و رفتار حرفه ای کارآمد باشد.

There are three broad kinds https://www.affordable-papers.net/ of literary analyses.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X