همایش رایانش ایمن در مشهد برگزارشد

همایش رایانش ایمن در مشهد برگزارشد

همایش رایانش ایمن در مشهد برگزارشد

همایش رایانش ایمن در مشهد برگزارشد : ICTPRESS – سمینار رایانش ایمن با همکاری دو شرکت ارتباط امن و فناوری خرد در مشهد برگزار شد.

به گزارش ICTPRESS، در این سمینار علمی و فنی، حاضران با مفاهیم رایانش ابری، آسیب ها و تهدیدهای آن، توجه به نشت اطلاعات و همچنین راهکارهای مبارزه با آن آشنا شدند.

براساس این گزارش،در این سمینار ابتدا دکتر محمدرضا نصراللهی، متخصص حقوق و امنیت فضای سایبر به ایراد سخنرانی در زمینه “آشنایی با آسیب ها و تهدیدهای فضای سایبری” پرداخت و حاضران را با نگرنی هایی که کاربران رایانش ابری در زمینه امنیت دارند و راه های رفع آن ها پرداخت.

شهرام آذرور، مدیر فروش شرکت ارتباط امن در منطقه غرب آسیا، دیگر سخنران این سمینار بود که به “نشت اطلاعات، اهمیت جلوگیری از نشت اطلاعات و نحوه عملکرد نرم افزارهای تخصصی مدیریت وصله های شبکه و شناسایی آسیب پذیری ها” پرداخت. وی به دسته بندی منابع نشت اطلاعات پرداخته و میزان و درصد مواجه شدن با آن ها را در روند جهانی بررسی نمود. از این میان بالاترین منبع نشت اطلاعات، کامپیوترها و سرورها بودند که با 9/33 درصد، در صدرمنابع دیگر هستند.

Web Application Firewall و نحوه آسیب پذیری سازمان ها و شرکت ها، موضوع بحث زینب بخشی، سرپرست فنی شرکت ارتباط امن و مدرس تخصصی دوره های امنیت بود. وی با بیان اینکه می توان بهره گیری از WAF از آسیب های بسیاری در سازمان ها جلوگیری کرد، به بیان راهکارهای سازمانی این حوزه پرداخت.

در پایان، مدیر فروش سازمانی کسپرسکی حاضران را با جدیدترین امکانات راهکارهای کسپرسکی و مزیت استفاده از این محصولات و مدیریت مرکزی نقاط انتهایی در شبکه های سازمانی آشنا کرد.

مطالب مشابه:  چگونه تمامی اطلاعاتی که گوگل درباره شما می داند را بررسی کنید

کسپرسکی، در نسل جدید راهکارهای سازمانی خود، با ترکیب ماژول های رمزنگاری، ضدبدافزار، مدیریت ابزارهای همراه، مدیریت وصله‌های امنیتی و اسکن آسیب پذیری ها، محصولی مجتمع را برای سازمان ها فراهم آورده است. پایان بخش همایش نیز پرسش و پاسخ حاضران بود.

برای دریافت نسخه آزمایشی اینجا کلیک کنید

منبع : www.ictpress.ir

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه های شما

همایش رایانش ایمن در مشهد برگزارشد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X