43% از متخصصین IT ، امنیت محیط های ابری را “دشوار” می دانند

43% از متخصصین IT ، امنیت محیط های ابری را “دشوار” می دانند

cloud security

این آمار بر اساس تحقیقات Lieberman Software می باشد، بر همین اساس 73% از این افراد ترجیح می دهند اطلاعات حساس سازمانی را بر روی محل های دائمی ذخیره نمایند، تا بر روی محیط های ابری.

Philip Lieberman رئیس و مدیر عامل شرکت Lieberman Software می گوید:” محیط های ابری برای کسب و کارهایی مناسب می باشد که احتیاج به ابزارهایی مقرون به صرفه، مقیاس پذیر و انعطاف پذیر برای جابجایی درون محیط IT خود دارند. بله، البته هنوز متخصصین IT به دلیل سخت بودن تامین امنیت در محیط ابری مخالف قرار دادن اطلاعات در این محیط هستند. مواردی که کسب و کارها باید مد نظر قرار بدهند این است که همان مشکلات امنیتی که در محیط های دائمی با آن سر و کار دارند در محیط ابری نیز پابرجا می باشد. مهاجرت به محیط ابری بدان معنا نیست که با ریسک های امنیتی بیشتر و یا کمتری مواجه هستند.

مطالعات همچنین نشان می دهد که: اکثریت (90%) مجبور شده اند تا مهارت های جدید بیاموزند. و یک سوم (33%) معتقدند که محیط ابری پایان کار تیم های سنتی امنیت IT می باشد.

البته رفتار کاربران به این سرعت تغییر نمی کند. هکرها از همان شیوه های حمله سایبری بر روی ماشین های فیزیکی استفاده می کنند که بر روی سیستم های ابری استفاده می کنند. 43% می گویند: هنوز هنگامی که اطلاعات کاربری خود در محیط های دائمی را تغییر می دهند بر روی محیط ابری این کار را انجام نمی دهند.

برای موفقیت، چه درون محیط ابری و چه بیرون آن، هکرها نیاز به اطلاعات کاربری دارند. برای دستیابی به آنها، از روش های مختلفی مانند فیشینگ و مهندسی اجتماعی برای دور زدن محیط های دفاعی سنتی مانند فایروال ها، استفاده می کنند. هنگامی که وارد شبکه می شوند، هکر ها به دنبال اطلاعات کاربری با دسترسی بالا می گردند تا بتوانند به راحتی درون سیستم ها حرکت کنند و اطلاعات مهم را به سرقت ببرند.

مطالب مشابه:  تفاوت نسخه‌های OEM و Retail در ویندوز

Lieberman می گوید:” یک راهکار امنیتی این است که یک برنامه، حساب کاربری با دسترسی بالا را به طور مداوم عوض کند، این امکان را به وجود می آورد که حتی با به سرقت رفتن پسورد، هکر زمان محدودی داشته باشد و نتواند درون شبکه از سیستمی به سیستم دیگر حرکت کند. اگر بتوان این راهکار را در محیط ابری نیز پیاده سازی نمود، و هم زمان بتوان امنیت حساب کاربری مدیران محیط های ابری را نیز فراهم کرد می توان افزایش اعتماد در خصوص امنیت محیط های ابری را نیز مشاهده کرد.”

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X