68% از مردم اروپا، برای پرداخت های روزمره تمایل به احراز هویت بیومتریک دارند

68% از مردم اروپا، برای پرداخت های روزمره تمایل به احراز هویت بیومتریک دارند

بیش از دو سوم مردم اروپا تمایل دارند تا از فاکتورهای بیومتریک برای پرداخت هایشان استفاده کنند، مخصوصاً زمانی‌ که با سایر موارد امنیتی در همکاری باشد.

بر اساس تحقیق جدیدی از شرکت بین‌المللی VISA، ۷۳ درصد از مردم ، Two-Factor Authentication را به عنوان راهی‌ ایمن برای دسترسی‌ به حساب کاربری خود می‌شناسند. این آمار از ۱۴۰۰۰ مشتری اروپایی‌ VISA که در انگلیس، سوئد، اسپانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و لهستان بوده‌اند، جمع آوری شده است.

فروشندگان آنلاین بیشترین سود را از احراز هویت بیومتریک خواهند برد، زیرا ۳۱ درصد از مشتریان اروپایی VISA به دلیل موارد امنیتی از پرداخت آنلاین استفاده نمی کنند.

Robert Capps مدیر عامل NuData Security در گفتگو با SC Magazine اعلام کرد: این تحقیق ثابت می‌کند که مشتریان، علاقه شدیدی به داشتن یک تجربه ایمن و راحت را در زمان انجام تراکنش‌های آنلاین دارند. هرچند شاید این علاقه در حال حاضر امکان پذیر نباشد، بیومتریک‌های فیزیکی‌ مثل اثر انگشت، تشخیص چهره و صدا توسط برخی‌ به عنوان راهکار‌های کارآمد شناخته می شوند اما اینها قابل نفوذ هستند و مشکلات دیگری نیز وجود دارد که از گسترش آنها برای اعمالی که به صورت رو در رو انجام نمی شوند، جلو گیری            می کنند.

نصف مشتریان اروپایی‌ تمایل دارند تا از اثر انگشت برای احراز هویت استفاده کنند، بالغ بر ۷۳ درصد نیز راحتی استفاده از اثر انگشت را به اندازه استفاده از PIN Code می‌دانند.

تعداد کمتری از مشتریان علاقه به استفاده از صدا یا تشخیص چهره برای احراز هویت در زمان پرداخت چه در خرید رو در رو، چه در خرید آنلاین دارند.

مطالب مشابه:  آسیب‌پذیری روز صفر (zero-day) چیست؟

 مسلما در آینده فاکتور‌های بیشتری برای احراز هویت وجود خواهد داشت. به همان اندازه که روش‌ها و دستگاه‌های متنوعی برای پرداخت وجود خواهد داشت، روش‌های احراز هویت نیز برای هر کدام از این متدها تغییر خواهند کرد. در عین این که روش‌های بیومتریک توازن مناسبی بین کارآیی و امنیت بر قرار می کنند اما آنها تنها راه حل نیستند. در آینده شاهد ترکیبی‌ از روش‌های مختلف، بسته به نوع پرداخت، استفاده خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X