Drop Box رمز عبور کاربران را، پس از سرقت 68 میلیون رمز عبور، تغییر داد!!!

Drop Box رمز عبور کاربران را، پس از سرقت 68 میلیون رمز عبور، تغییر داد!!!

drop box

Drop Box از کاربرانی که قبل از سال ۲۰۱۲ اقدام به ساخت حساب کاربری کرده بودند، خواست تا رمز عبور خود را تغییر دهند. این اتفاق در پی‌ لو رفتن اطلاعات ۶۸ میلیون کاربر این سایت، به دلیل یک ضعف امنیتی در سال ۲۰۱۲ رخ داده است.

این شرکت فضای ذخیره سازی آنلاین، این موضوع را که حساب کاربری ۶۸ میلیون کاربر به دلیل ضعف امنیتی که در سال ۲۰۱۲ اتفاق افتاده، لو رفته است را تایید کرد. همچنین Drop Box اعلام کرد که تمامی رمز عبور‌ها Reset شده و هیچ جای نگرانی نیست.

هفته گذشته، این کمپانی از کاربرانی که قبل از نیمه ۲۰۱۲ حساب کاربری ساخته بودند خواست تا رمز عبور خود را تغییر دهند و علت را پیشگیری، نه لو رفتن اطلاعات اعلام کرده بود.

هکر‌ها اطلاعات بیش از ۶۰ میلیون کاربر این سایت را، با استفاده از یک آسیب پذیری که در داده‌های سال ۲۰۱۲ به قبل وجود داشته سرقت کرده اند.

این شرکت هنوز اعلام نکرده که این اطلاعات چگونه خارج شده است. وب سایت HIBP اعلام کرد که بیش از ۶۸.۶ میلیون حساب کاربری در حال حاضر روی این وبسایت قابل جست و جوست.

در سال ۲۰۱۲ Drop Box اعلام کرد که در طی‌ بررسی‌، متوجه شده اند که برخی‌ با استفاده از رمز عبور‌های لو رفته در سایر وب سایت‌ها، اقدام به ورود به تعدادی از حساب‌های کاربری این شرکت کرده اند و تیم امنیتیDrop Box با مالکین این حساب‌ها تماس گرفته و به آنها کمک کرده است تا حساب کاربری خود را محافظت کنند.

مطالب مشابه:  باج افزار به تلویزیون ها آمد!!!

همچنین با این نفوذ، اطلاعات کارمند یک شرکت لو رفته بود که منجر به حملات اسپم به این شرکت شده بود.

تغییر رمز عبور هر چند وقت یکبار، به جلوگیری از این نفوذ‌ها کمک می‌کند. همچنین مدیر امنیتی Drop Box اعلام کرد که با تغییر رمز عبور، کاربران می توانند از امنیت حساب کاربری خود مطمئن باشند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X