Kaspersky شرکت Microsoft را متهم به اعمال سیاست های مغرضانه علیه آنتی ویروس های Third-party کرد

Kaspersky شرکت Microsoft را متهم به اعمال سیاست های مغرضانه علیه آنتی ویروس های Third-party کرد

با ظهور Windows 10، شرکت Microsoft به آرامی رقابت نرم افزار های built-in مانند مرورگرها ( Microsoft Edge )، برنامه ها و دروازه های بازی ( Windows Store و Play Anywhere ) و محصولات امنیتی ( Windows Defender) را به نفع خود پایان می دهد. این امر موجب آن شده است که بعضی از مدیران شرکت های دیگر نگران این امر باشند که Microsoft قصد دارد تا نرم افزار های third-party را حذف نموده و محصولات خود را ارائه دهد.

یکی از رقیبان Microsoft که در این خصوص موضع گرفته است Eugene Kaspersky می باشد. او موسس شرکت امنیتی Kaspersky Labs می باشد. اخیرا، Kaspersky در پستی در اینترنت اعلام نموده است که قصد دارد از رفتار ضد رقابتی Microsoft در کشور های مختلفی مانند امارات و روسیه شکایت نماید. البته هنور معلوم نیست که آیا شرکت قصد دارد در آمریکا نیز این شکایت را انجام دهد یا خیر.

مشکل Kaspersky رفتار Microsoft با آنتی ویروس های third-party که با Windows Defender ( یک محصول امنیتی رایگان که درون Windows 10 وجود دارد) رقابت می کنند، می باشد. Microsoft سال ها است که نرم افزار رایگان امنیتی خود را ارائه می دهد. شکایت Kaspersky در خصوص وجود Defender نیست بلکه از نحوه برخورد آن با نرم افزار های رقیب می باشد.

یکی دیگر از  موارد لیست شکایات Kaspersky نحوه برخورد Microsoft با توسعه دهندگان در خصوص زمان  اولین عرضه Windows 10 می باشد. در آن زمان یک هفته به توسعه دهندگان وقت داده شده بود تا نرم افزار های خود را با نیازمندی های جدید Windows مطابقت دهند. زمانی بسیار اندک وتقریبا غیر ممکن برای انجام این کار.

مطالب مشابه:  هشدار مایکروسافت در مورد کمپین فیشینگ گروه Nobelium

در نتیجه، نرم افزار ها در زمان معین آماده نبودند و Windows 10 فرض می کرد این محصولات غیر سازگار بوده و آن ها را غیر فعال می نمود و سیستم عامل به جای نرم افزار های نصب شده، Defender را فعال می نمود.

برای اصلاح این مشکل، Kaspersky پیشنهاد کرد که Microsoft باید در یک ” زمان معقول” نسخه جدید Windows را در اختیار کاربران قرار می داد تا آن ها بتوانند نرم افزار های خود را سازگار سازند.

Kaspersky تنها شرکتی نیست که از روش های فعلی Microsoft ناراضی می باشد. Tim Sweeney مدیر عامل شرکت Epic Games در موارد متعددی Microsoft را به کشتن PC به عنوان یک پلتفرم آزاد متهم کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X