انتقاد تند چین از آمریکا به علت حمله به هواوی

انتقاد تند چین از آمریکا به علت حمله به هواوی

انتقاد تند چین از آمریکا به علت حمله به هواوی

انتقاد تند چین از آمریکا به علت حمله به هواوی : سفارت چین در برزیل روز گذشته به تندی از سخنگوی سفارت آمریکا در این کشور به علت اظهارات منفی وی در مورد شرکت مخابراتی هواوی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی جی تی ان، توبیاس برادفورد سخنگوی سفارت آمریکا در برزیل روز جمعه بیانیه ای در مورد سفر جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا به برزیل صادر کرد و در آن از نگرانی عمیق ایالات متحده در مورد نقش بالقوه هواوی در حوزه تامین امکانات مخابراتی در برزیل و دیگر کشورها خبر داد.

سخنگوی سفارت چین در برزیل در واکنش به این موضوع نارضایتی جدی خود را بیان داشت و از مخالفت قاطع خود با این نوع مداخلات در راه اندازی خدمات نسل پنجم تلفن همراه در دیگر کشورها و تخریب همکاری عادی بین چین و برزیل خبر داد.

huawei

در بخشی از این بیانیه آمده است: در حملات مخرب به میزان امنیت فناوری نسل پنجم چین و شرکت های چینی واقعیت ها نادیده گرفته می شوند و قصد واقعی آمریکا آن است که چین و شرکت های فناوری پیشرفته چینی را سرکوب کرده و از ایده “اول آمریکا” و کنترل انحصاری دنیای فناوری آن پشتیبانی کند.

به گفته وی هواوی در سی سال گذشته، بیش از 1500 شبکه مخابراتی در بیش از 170 کشور و منطقه جهان راه اندازی کرده و هم اکنون یک سوم جمعیت جهان را تحت پوشش قرار داده است و تا به حال حتی یک مورد رخداد امنیت سایبری در این شبکه ها رخ نداده است. هواوی از زمان آغاز فعالیت خود در برزیل در 22 سال قبل بیش از 16 هزار فرصت شغلی در این کشور خلق کرده و با بیش از 500 شرکت برزیلی همکاری دارد. تجهیزات هواوی در حدود 50 درصد از شبکه های مخابراتی برزیل نصب شده و 95 درصد از جمعیت برزیل از این خدمات به شیوه های مختلف بهره می برند.

مطالب مشابه:  هوش مصنوعی (AI) و مجرمان سایبری

سخنگوی سفارت چین در برزیل در ادامه آمریکا را امپراطوری شماره یک هک دنیا و تهدیدی واقعی برای امنیت سایبر در سطح جهان توصیف کرده و افزوده آمریکا از قدرت خود به شکلی بی پایه و اساس برای بی اعتبار کردن شرکت های فناوری پیشرفته چینی سواستفاده می کند و البته جامعه بین المللی به شکلی گسترده در برابر این اقدامات آشکار برتری جویانه مقاومت کرده و می کند.

انتقاد تند چین از آمریکا به علت حمله به هواوی

منبع: فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X