توسعه صنعت امنیت سایبری چین کلید خورد

توسعه صنعت امنیت سایبری چین کلید خورد

توسعه صنعت امنیت سایبری چین کلید خورد

توسعه صنعت امنیت سایبری چین کلید خورد : پیش نویس برنامه عملیاتی سه ساله برای توسعه صنعت امنیت سایبری چین از سوی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور منتشر شد.

به گزارش ایسنا، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین برآورد کرده که ارزش صنعت امنیت سایبری تا سال ۲۰۲۳ می تواند به بیش از ۲۵۰ میلیارد یوان (۳۸.۶ میلیارد دلار) بالغ شود.

این پیش نویس در حالی منتشر شده که مقامات چین تلاشها برای تدوین مقرراتی به منظور حاکمیت بهتر ذخیره سازی داده، انتقال داده و حریم خصوصی داده شخصی را مضاعف کرده اند.

سازمان فضای سایبری چین طی تعطیلات پایان هفته گذشته تدوین مقرراتی را پیشنهاد کرد که بر اساس آن شرکتهای فناوری غنی از داده که بیش از یک میلیون کاربر دارند پیش از ورود به بازارهای سهام خارجی، هدف بازبینیهای امنیتی قرار می گیرند.

این مقررات در پی تحقیقات رگولاتوری از غول تاکسی اینترنتی چینی “دیدی چوکسینگ” به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی داده در دست بررسی قرار دارند.

رگولاتور فضای سایبر چین روز یکشنبه اعلام کرد به فروشگاههای اپلیکیشن دستور داده است عرضه اپلیکیشن شرکت “دیدی گلوبال” را به دلیل جمع آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کاربران توسط این شرکت متوقف کنند. چند روز پس از این که مبادله سهام شرکت دیدی در بازار نیویورک آغاز شد و این شرکت ۴.۴ میلیارد دلار از عرضه اولیه عمومی سهام خود تهیه کرد، سازمان فضای سایبری چین از شرکت دیدی خواست تغییراتی صورت داده و به مقررات حمیات از داده چینی عمل کند. با این حال رگولاتور فضای سایبر چین به ماهیت تخلف دیدی اشاره ای نکرد.

مطالب مشابه:  امنیت دسترسی ممتاز: 5 روش عالی برای سازمان ها

شرکت دیدی در واکنش به این خواسته مقامات چینی، اعلام کرد ثبت نام کاربران جدید را متوقف کرده و اپلیکیشن خود را از فروشگاههای برنامه حذف می کند و تغییراتی را برای رعایت مقررات و حمایت از حقوق کاربران صورت خواهد داد. این خدمات تاکسی آنلاین در چین و بیش از ۱۵ بازار دیگر فعالیت داشته و اطلاعات زیادی درباره رفت و آمدهای روزانه جمع آوری می کند. این شرکت بخشی از این داده را برای فناوریهای رانندگی خودران و تحلیل ترافیک استفاده می کند.

بر اساس گزارش رویترز، چین در حال مقابله با نفوذ روزافزون غولهای فناوری چینی به دلیل نگرانیهای ضد انحصارطلبی و امنیت داده است.

توسعه صنعت امنیت سایبری چین کلید خورد

برای دریافت نسخه آزمایشی اینجا کلیک کنید

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X