Twitter حساب های کاربری که نیاز به امنیت بیشتر دارند را بست!

Twitter حساب های کاربری که نیاز به امنیت بیشتر دارند را بست!

twitter

به نظر می‌رسد Twitter ترجیح می دهد ایمن باشد تا اینکه در آینده مجبور به عذر‌خواهی شود.

نفوذ اخیر به حساب کاربری Mark Zuckerberg  به نظر می‌رسید که فقط یک قربانی داشته باشد اما مدیر بخش امنیت اطلاعات Twitter در وبلاگ خود نوشت که این شرکت تشخیص داده برخی‌ از حساب‌های کاربری موجود دارای امنیت پائینی هستند و تا زمانی‌ که موارد امنیتی را رعایت و رمز عبور خود را تغییر ندهند حساب کاربریشان مسدود خواهد بود.

 به گفته او، اگر اطلاعات شما در یکی‌ از رخدادهای اخیر، نشت رمز عبور حساب کاربری‌ در شرکت‌های دیگر یا فروش این اطلاعات در Dark Web  سرقت شده است، حتما تا کنون ایمیلی‌ مبنی بر تغییر رمز عبور خود دریافت کرده اید و حساب کاربری شما تا زمانی‌ که این کار را انجام ندهید مسدود خواهد بود.

Twitter هنوز آمار دقیقی‌ از تعداد حساب‌های کاربری که نیاز به تغییر رمز عبور دارند را منتشر نکرده است.

این پست درست سه روز بعد از گفته یه هکر روس -که با نام Tessa88 شناخته می شود- که آدرس ایمیل، رمز عبور و نام کاربری ۳۷۹ میلیون کاربر Twitter را بدست آورده، منتشر شد که به اتفاقات اخیر، از جمله سرقت اطلاعات لینکد این نیز مربوط می شود. هنوز معلوم نیست که این هکر چگونه به این اطلاعات دسترسی‌ پیدا کرده است. به گفته مدیر بخش امنیت اطلاعات Twitter ، ممکن است این اطلاعات از سرقت اطلاعات دیگر شرکت‌ها یا نصب یک بد افزار روی سیستم‌ها جمع آوری شده باشد.

وی اضافه کرد: “سرقت‌های اخیر برای تمامی‌ شرکت‌ها معضل است نه فقط برای شرکتهای هدف. مهاجمین ممکن است پس از به دست آوردن ایمیل، رمز عبور و نام کاربری، آنها را روی تمامی وبسایت های معروف دنیا امتحان کرده باشند.”

مطالب مشابه:  زیرساخت های حیاتی؛ هدف اساسی در جنگ های سایبری/ هفت شیوه جنگ های سایبری و اطلاعاتی چیست؟

از کاربران Twitter خواسته شده که از رمز عبور‌های قوی و احراز هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) استفاده کنند که این مرحله دوم شامل ارسال یک کد توسط اس‌ام‌اس به کاربر انجام می‌پذیرد که گوگل فیسبوک و اپل نیز از این ویژگی‌ استفاده می کنند.

پس چه Twitter به شما ایمیل زده باشد چه نه، رمز عبور خود را دوباره بررسی کنید و تا جایی‌ که می توانید آنرا قوی کنید، حتما Two-Factor Authentication را فعال کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu x
X